DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Trening dla Dzieci i Młodzieży – Proponujemy trening motoryczny. Głównym celem zajęć w początkowej fazie (podstawowej) jest profilaktyka urazów, wyrobienie prawidłowych wzorców ruchowych oraz rozwój cech motorycznych niezbędnych każdemu młodemu zawodnikowi. W późniejszej fazie (specjalistycznej) zajęcia mają na celu kształtowanie specjalnego poruszania się po korcie, właściwej pracy nóg itp. Jednostka treningowa powinna zawierać ćwiczenia o...

Trening dla Dzieci i Młodzieży – Proponujemy trening motoryczny. Głównym celem zajęć w początkowej fazie (podstawowej) jest profilaktyka urazów, wyrobienie prawidłowych wzorców ruchowych oraz rozwój cech motorycznych niezbędnych każdemu młodemu zawodnikowi. W późniejszej fazie (specjalistycznej) zajęcia mają na celu kształtowanie specjalnego poruszania się po korcie, właściwej pracy nóg itp. Jednostka treningowa powinna zawierać ćwiczenia o charakterze szybkościowym i dynamicznym (bieg ze zmianą kierunku poruszania się, przeskoki itp.), jak również ćwiczenia na poprawę koordynacji ruchowej i stabilizacji mięśniowej.

Kolejnym rozwiāzaniem jest trening funkcjonalny. Jest to rodzaj intensywnych ćwiczeń, których celem jest wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowywania masy mięśniowej. Polega na imitowaniu ruchów, które wykonujemy na co dzień przy zwykłych czynnościach, ale w szybszym tempie i z wieloma powtórzeniami. Ćwiczenia w treningu funkcjonalnym polegają na wykonywaniu ruchów złożonych, czyli angażujących jednocześnie do pracy kilka partii mięśni.

Najprostszym oraz najlorzystniejszym rozwiāzaniem jest trening ogólnorozwojowy. Jest to nieodłączny element treningu profesjonalnego tenisisty. Jego celem jest równomierny rozwój cech i dyspozycji  stanowiących fundament pod przyszłą specjalizację.  Wzmacnia nasze ciało, poprawia kondycję, sprawność, koordynację ruchową, ale przede wszystkim chroni nas przed kontuzjami. Tenis ziemny to piękny sport na całe życie, żeby jednak móc się nim pełni cieszyć, trzeba zadbać o harmonijny i wszechstronny rozwój już na początku kariery sportiwej.

 

Share

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this