ZADBAJ O SIEBIE

Zadbaj o zdrowie – zadbaj o Siebie Początek roku to czas postanowień noworocznych. Warto aby do wielu postanowień dopisać w tym roku dbanie o własne zdrowie. Aby tym razem osiągnąć założone cele musimy sformułować je w sposób prosty i mierzalny. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek na co warto zwrócić uwagę aby poprawić swoje zdrowie. Zadbaj o...

Zadbaj o zdrowie – zadbaj o Siebie

Początek roku to czas postanowień noworocznych. Warto aby do wielu postanowień dopisać w tym roku dbanie o własne zdrowie. Aby tym razem osiągnąć założone cele musimy sformułować je w sposób prosty i mierzalny. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek na co warto zwrócić uwagę aby poprawić swoje zdrowie.

Zadbaj o sen. Dorosły człowiek potrzebuje ok. 7-8 godzin snu. Zbyt krótki sen wpłynie negatywnie na koncentrację ,pamięć jak również na procesy regeneracji. Postaraj się na godzinę przed snem ograniczyć również światło niebieskie. To pomoże Ci zasnąć.

Bądź aktywny. Systematyczna aktywność fizyczna ma pozytywny wpływ na nasz organizm. Dzięki niej wzmacniamy odporność naszego organizmu na infekcję. Zaplanuj w ciągu dnia czas na trening.

Jesteś tym co jesz. Zdrowa dieta to dieta zróżnicowana, dostarczająca organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Postaraj się aby w twojej diecie nie zabrakło świeżych warzyw jak również odpowiedniej ilości wody.

Naucz się odpoczywać. W ciągu dnia znajdź czas na chwilę relaksu. To pomoże Ci zredukować stres oraz zadbać o higienę życia. Nieważne, czy miałoby to być wyjście do kina ze znajomymi, spacer z psem czy układanie puzzli – zawsze warto znaleźć czas dla siebie.

art.Paweł Łebski

Share

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this