, ,

Szkoła Tenisa – Jak bezpiecznie trenować na Kortach

Głównym celem zajęć w początkowej fazie (podstawowej) jest profilaktyka urazów, wyrobienie prawidłowych wzorców ruchowych oraz rozwój cech motorycznych niezbędnych każdemu młodemu zawodnikowi. W późniejszej fazie (specjalistycznej) zajęcia mają na celu kształtowanie specjalnego poruszania się po korcie, właściwej pracy nóg itp. Jednostka treningowa powinna zawierać ćwiczenia o charakterze szybkościowym i dynamicznym (bieg ze zmianą kierunku poruszania...

Głównym celem zajęć w początkowej fazie (podstawowej) jest profilaktyka urazów, wyrobienie prawidłowych wzorców ruchowych oraz rozwój cech motorycznych niezbędnych każdemu młodemu zawodnikowi. W późniejszej fazie (specjalistycznej) zajęcia mają na celu kształtowanie specjalnego poruszania się po korcie, właściwej pracy nóg itp. Jednostka treningowa powinna zawierać ćwiczenia o charakterze szybkościowym i dynamicznym (bieg ze zmianą kierunku poruszania się, przeskoki itp.), jak również ćwiczenia na poprawę koordynacji ruchowej i stabilizacji mięśniowej.

Kolejnym aspektem jest trening ogólnorozwojowy. To nieodłączny element treningu młodego sportowca. Jego celem jest równomierny rozwój cech i dyspozycji stanowiących fundament pod przyszłą specjalizację.  Wzmacnia nasze ciało, poprawia kondycję, sprawność, koordynację ruchową, ale przede wszystkim chroni nas przed kontuzjami.

W obiekcie obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:
1.dezynfekcja rąk na kortach / w recepcji
2.maseczka – do momentu rozpoczęcia zajęć
3.wyłączona z użytku poczekalnia oraz szatnie
4.prosimy aby dzieci były gotowe do zajęć
5.obowiązuje obuwie zmienne i własna rakieta na korcie tenisowym

Share

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this