TENIS ZIEMNY – ZAJĘCIA DLA DZIECI

Mamy na celu szerzenie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a przede wszystkim rozpowszechnienie sportu, jakim jest tenis ziemny. Za tym wszystkim kryje się również promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta i Gminy Swarzędz.Dlaczego tenis? Tenis ziemny to sport, który w doskonały sposób rozwija koordynację ruchową, uczy sprawności, zwinności oraz uwrażliwia...

Mamy na celu szerzenie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a przede wszystkim rozpowszechnienie sportu, jakim jest tenis ziemny. Za tym wszystkim kryje się również promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży na terenie Miasta i Gminy Swarzędz.
Dlaczego tenis? Tenis ziemny to sport, który w doskonały sposób rozwija koordynację ruchową, uczy sprawności, zwinności oraz uwrażliwia dziecko na przestrzeganie zasad Fair Play. Ze względu na swoją specyfikę tenis uczy radzenia sobie ze stresem, zdolności myślenia strategicznego oraz pracy w zespole. Ponadto jest uznawany za dyscyplinę mniej kontuzjogenną niż gry zespołowe, ze względu na ograniczony kontakt z przeciwnikiem.
Tenis jest łatwy, przyjemny i zdrowy! Graj w tenisa od pierwszego dnia!

Tenis jest sportem, który można uprawiać w każdym wieku. Naukę gry w tenisa można rozpocząć już w wieku 5 lat (od momentu, kiedy dziecko jest w stanie utrzymać rakietę i pozostać bez rodzica na korcie w czasie trwania lekcji).
Jak mogę się zapisać na lekcje tenisa?
Zapraszamy na pierwsze w pełni darmowe zajęcia pokazowe tzw. LEKCJA DEMO.

Na zajęcia należy jedynie zabrać ze sobą wygodny strój sportowy, obuwie na zmianę i dobry humor. Szkoła Tenisa zapewnia sprzęt tenisowy oraz umożliwia udział w treningu już istniejącej grupy, co zapewni świetną zabawę i możliwość gry od samego początku.

Plan treningowy opracowany na bazie naszego wieloletniego doświadczenia uczy dzieci gry od samych podstaw, skupia również uwagę na zachowaniu i bezpieczeństwie na korcie tenisowym. Zależy nam, aby każde dziecko oprócz nauki gry w tenisa mogła poczuć frajdę zabawy sportowej. Stawiamy na integrację, gry zespołowe i uśmiech na twarzy każdego uczestnika.


Czy trzeba zapisać dziecko do szkoły tenisowej, czy lepiej na początku uczyć dziecko samemu?
Lepszym wyborem jest Szkoła Tenisa. Dlaczego? Nawet rodzic, który potrafi grać, może popełniać błędy w sposobie nauczania. Umiejętność gry, nie jest równoznaczna z umiejętnością nauczania. Należy też pamiętać, że o wiele trudniej jest oduczyć się złych nawyków niż nauczyć się wszystkiego od początku. Zajęcia tenisowe w grupie rówieśników są często bardziej atrakcyjne dla dzieci, a przy okazji dają rodzicom chwilę wytchnienia 🙂

Na początku wystarczą zajęcia raz w tygodniu. Dopiero po kilku miesiącach, jeśli dziecko polubi ten sport, można dołożyć dodatkowe godziny zajęć.

 

Share

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this